Гаряча лінія
0-800-33-65-62
Цілодобово
м. Харків, вул. Москалевська, 76
п. Бірки, вул.Шкільна 22
⚡ Шановні відвідувачі! Звертаємо вашу увагу, що наш центр працює ЦІЛОДОБОВО! ✅

Дослідження (аналіз) крові

Дослідження (аналіз) крові

Для встановлення того чи іншого захворювання насамперед пацієнту призначають дослідження крові. Аналіз крові показує різні зміни, які у всьому організмі. Але треба врахувати, що достовірність результатів залежить від дотримання правил проведення та здавання аналізів. Кров здається на голодний шлунок в ранковий час, за день-два до здачі аналізів, слід виключити жирну їжу.

Методи дослідження крові:

 • загальний аналіз крові;
 • біохімічний аналіз;
 • визначення групи крові та резус – фактора;
 • розгорнутий аналіз крові;
 • аналіз на ферменти печінки;
 • аналіз на ферменти підшлункової залози;
 • аналіз на гормони щитовидної залози
 • онкомаркери.

Дослідження крові виконується строго натщесерце, остання трапеза за дванадцять годин до виконання аналізу. Воду пити можна, вона не спричиняє зміни показників крові. Здавати аналізи рекомендується в ранковий час, оскільки в інший час показники суттєво змінюються.

У загальноклінічний аналіз крові включається:

 • зміст гемоглобіну;
 • кількість лейкоцитів, еритроцитів, тромбоцитів;
 • ШОЕ; лейкоцитарна формула.

Зазвичай обстеження проводять з капілярної крові, взятої з подушечки безіменного пальця руки, або кров беруть із ліктьової вени.

Біохімічний аналіз крові виконують за допомогою біохімічної апаратури, яка дозволяє визначити рівень холестерину, глюкози, сечовини, креодиніну, білірубіну, АЛТ, АСТ у крові та ін.

Визначення резус – фактора полягає в дослідженні крові, яку беруть з пальця безпосередньо перед дослідженням та еритроцити з пробірки після того, як був утворений потік та відстоювання сироватки.

Група крові залежить від комплексу антигенних властивостей еритроцитів та у зв’язку з ними антитіл, присутніх у плазмі.

Аналіз крові на гормони

Більшість аналізів на гормональне тло здаються в будь-який зручний для пацієнта день. Винятком є ​​аналіз на рівень пролактину в організмі жінки, його необхідно зробити як мінімум двічі на місяць, обов’язково щоб взяття аналізу відбувалося в різні фази місячного циклу. Так аналіз слід проводити виключно вранці, пацієнт повинен перед його здаванням добре виспатися і не перебувати в ситуаціях, пов’язаних із сильною нервовою напругою, як мінімум, за добу до взяття аналізу.

Аналізи на виявлення гормонального дисбалансу щитовидної залози

При підозрі на проблеми зі щитовидною залозою лікар зазвичай негайно відправляє пацієнта на відповідні аналізи. Аналізи беруться відразу на три найважливіші гормони, від яких залежить правильне функціонування всього організму. Тому вкрай важливо, що пацієнт під час проведення аналізів виявлення гормонального дисбалансу щитовидної залози був максимально розслаблений і спокійний. У подібному стані він повинен перебувати щонайменше годину до здачі аналізів.

Аналіз крові на ферменти

У порівнянні з іншими тканинами організму кров є доступнішою для біохімічного аналізу. Тому про зміни активності ферментативного апарату простіше дізнатися саме за показниками даного аналізу та встановити чи спростувати якусь патологію. Значна частина ферментів завжди перебуває у крові у суворих пропорціях.

Тому, виявляючи різницю їх у порівнянні з нормою, можна діагностувати

Аналіз крові на онкомаркери є одним із цінних способів визначення злоякісної пухлини. Кров здається вранці на голодний шлунок. Аналіз ґрунтується на виявленні у крові збільшеного рівня антигену, який показує наявність пухлини. Медичний центр “ЛОРИТОМ” пропонує проведення аналізу крові у Харкові за найкращою ціною.

ДІЗНАТИСЯ ПОДРОБИЦІ ПО ТЕЛЕФОНАМ

0-800-33-65-62 (безкоштовно з мобільних та стаціонарних)

+38 (066) 0000-570 (цілодобово)

+38 (097) 0000-570 (цілодобово)