Гаряча лінія
0-800-33-65-62
Цілодобово
м. Харків, вул. Москалевська, 76
п. Бірки, вул.Шкільна 22
⚡ Шановні відвідувачі! Звертаємо вашу увагу, що наш центр працює ЦІЛОДОБОВО! ✅

Серцево-судинної системи

Наші послуги Стаціонарне лікування Серцево-судинної системи

Лікування захворювань серцево-судинної системи

У 20-му столітті по всьому світу зазнали змін показники смертності від різних захворювань. Якщо раніше основною причиною смертності були інфекційні захворювання, то зараз їх замінили серцево-судинні захворювання (близько 50%), травми (приблизно 20%), а також онкологічні захворювання (близько 15%).

Однією з найпоширеніших є скарга на біль у серці, яка при різних хворобах має різний характер. Такі болі можуть бути розташовані саме за грудиною або трохи лівіше, а також іноді віддавати в область лівої лопатки. Іноді болі віддають у ділянку шиї, ліву руку (якщо це стенокардія), може бути досить інтенсивними, і навіть тривалий час не проходити (при інфаркті міокарда).

Іноді болі виникають при фізичних навантаженнях або при емоційному напрузі, проте слід пам’ятати, що часом причиною подібних больових відчуттів іноді виступають ушкодження міжреберних м’язів і нервів, ушкодження плеври або захворювання сусідніх органів (такі як: діафрагмальна грижа і холецистит, а також виразкова хвороба навіть рак шлунка).

Найчастіше зустрічається інший симптом, який називають задишкою. Саме вона виникає коли серце недостатньо функціонує. За її вираженістю часто можна міркувати про ступінь нестачі кровообігу. При початковій стадії задишка виникає тільки при фізичному напруженні, наприклад, при підйомі сходами або в гору, а іноді при швидкій ходьбі або бігу.

У наступній стадії така недуга може з’являтися при невеликій активності, наприклад, під час бесіди, після їди, при ходьбі. А при останній стадії задишка постійно спостерігається, навіть коли людина перебуває в повному спокої. Досить часто пацієнти скаржаться на сильне серцебиття, а також набряки на ногах.

Подібні симптоми виявляються зазвичай при огляді пацієнта лікарем. Положення хворого: лежить у ліжку з досить високим узголів’ям або опущеними вниз ногами (якщо йдеться про хронічну серцеву недостатність), сидить, трохи зігнувшись вперед (якщо йдеться про перикардит).

Як уберегти себе від захворювань серцево-судинної системи

Зміна способу життя – це головна основа профілактики захворювань усієї серцево-судинної системи. На сьогоднішній день є багато наукових доказів, що шляхом зміни звичайного способу життя можна швидко зменшити рівень захворювань серцево-судинної системи.

Це обов’язкова відмова від куріння, відмова від алкоголю, нормалізація ваги, підвищення фізичної активності, а також зміна у харчуванні (зазвичай зниження споживання солі, а також збільшення споживання продуктів, які містять калій, збільшення при харчуванні овочів, фруктів та риби).

Крім цього до профілактичних заходів відносять лікування інфекційних захворювань (щоб уникнути в майбутньому сильних ускладнень на серцево-судинну систему), особливо цей аспект стосується ангін. Однак якщо захворювання уникнути не вдалося – звертайтеся до медичного центру “ЛОРИТОМ”, лікування захворювань серцево-судинної системи – це наш профіль

Що робити при скаргах на органи серцево-судинної системи

Якщо є проблеми, пов’язані з органами серцево-судинної системи, необхідно звертатися до лікаря негайно. Профілактичні медичні огляди, які обов’язково потрібно проводити щороку, навіть за відсутності будь-яких скарг, потрібні обов’язково.

Також необхідно робити флюорографію органів грудної порожнини, а також електрокардіографію, ультразвукову діагностику і так далі. Дотримуючись цих заходів для профілактики, можна уникнути чи своєчасно виявити патологію серцево-судинної системи. Клініка “ЛОРИТОМ” пропонує найсучасніші методи лікування захворювань серцево-судинної системи.

ЗАПИС ПО ТЕЛЕФОНАМ

0-800-33-65-62 (безкоштовно з мобільних та стаціонарних)

+38 (066) 0000-570 (цілодобово)

+38 (097) 0000-570 (цілодобово)